Британські фермери просять роздрібні мережі підвищити ціни на їх продукт, в іншому випадку у країні може початися дефіцит яєць. Основна причина — обмежений екпорт українського зерна, який спричинила військова агрегія росії. Про це повідомила британська служба новин BBC.

Пшениця, яка є основним інгредієнтом кормів для курей, у Британії подорожчала майже вдвічі. Фермери закликають збільшити вартість десятка яєць на 40 пенсів, щоб покрити зростаючі витрати. Кажуть, якщо цього не зробити, то до кінця року в країні буде помітна нестача яєць.

Читайте також: Війна в Україні загострила продовольчі проблеми Тунісу

За словами фермера Девіда Шарплза, зростання вартості кормів призводить до того, що фермери практично не отримують прибутку.

Корм становить приблизно 60-70% витрат на виробництво яєць. Зараз він подорожчав майже на 50%. Фермери намагаються домовитися про підвищення цін із роздрібними продавцями, щоб запобігти дефіциту яєць, розповів фермер Девід Шарплз.

Інший фермер, Ґарет Кертіс зазначив, що за кожні 10 фунтів стерлінгів здорожчання корму, яйця повинні подорожчати на пенні. Однак цього не сталося і зараз яйця продаються фактично за собівартістю корму.

Виробникам потрібна впевненість у тому, що вони зможуть виробляти продукцію та заробляти гроші, а не працювати у збиток чи збанкрутувати, прокоментував голова Британської ради з яєчної промисловості Ендрю Джорет.

Щодо збільшення ціни продукту для кінцевого споживача, то, на його думку, не варто про це хвилюватись. Адже навіть при невеликому збільшенні вартості, яйця все одно залишаться найдешевшим і найдоступнішим видом білка.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram