СОТ знизила прогноз розвитку світової торгівлі наступного року до мінімального 1%

Світова організація торгівлі суттєво знизила прогноз зростання світової торгівлі на 2023 рік  — до 1% (з 3,4%). Про це йдеться у доповіді СОТ.

Водночас прогноз організації на поточний рік покращився з очікуваних у квітні 3% до 3,5%. У СОТ вважають, що у другому півріччі 2022 р. імпульс зростання світової торгівлі сповільниться і залишиться слабким у 2023 р. через численні потрясіння у світовій економіці.

Очікується, що попит на імпорт знизиться на тлі сповільнення темпів зростання найбільших економік світу з різних причин. Зокрема, у Європі високі ціни на енергоресурси, викликані російсько-українською війною, призведуть до падіння споживчих витрат і підвищення витрат виробників. У США посилення монетарної політики вдарить по секторах, чутливих до зміни відсоткових ставок. Китаю доводиться стикатися зі спалахами COVID-19, спадом виробництва, а також слабкістю зовнішнього попиту.

Читайте також: Сільське господарство буде основним рушієм відновлення економіки України після війни

У доповіді заначили також, що збільшення витрат на імпорт палива, продуктів харчування та добрива може призвести до нестачі продовольства та проблем із заборгованістю у країнах, що розвиваються.

СОТ також знизила прогноз зростання світової економіки на 2023 рік із 3,3% до 2,3%. Цього року зростання світової економіки очікують на рівні 2,8%.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram