Сільське господарство буде основним рушієм відновлення економіки України після війни — Corteva

Cільське господарство стане основним рушієм відновлення української економіки після закінчення війни. Про це говорили доповідачі під час Форуму з питань глобального економічного впливу на Україну, який відбувся у Стамбулі (Туреччина).

Як розповіла менеджерка із зв’язків з урядом та індустрією компанії Corteva Agriscience в Україні Наталія Супрун, метою заходу був пошук нових сфер колаборацій, необхідних для вирішення викликів, які постали перед Україною та світовою спільнотою через війну росії проти України. А також налагодження розробки ідей, необхідних для покращення поточного стану в економіці.

Захід організувала Рада з міжнародної торгівлі за участю урядових партнерів з України та Американсько-української ділової ради. Організатори заходу нарахували понад 700 учасників, серед яких були представники бізнес-промислових палат і асоціацій, які разом представляють понад 90% бізнес-спільноти України.

Наталія Супрун, менеджерка із зв’язків з урядом та індустрією компанії Corteva Agriscience в Україні

Сподіваємося, що ця міжурядова подія об’єднає високопоставлених політичних лідерів, керівників державного сектору та бізнесу з усього світу, щоб разом розглянути питання відновлення України. Зокрема, створення інвестиційних і торговельних можливостей, вирішення проблеми регіональних і глобальних ланцюгів постачання та роботи над забезпеченням продовження економічної діяльності для України та її торгових партнерів через нові канали співпраці, угоди та стартапи, — зазначила Наталія Супрун.

Серед іншого, гостей заходу ознайомили з найважливішими майбутніми інфраструктурними можливостями та шляхами, якими міжнародні партнери можуть зробити внесок у відбудову нової України та спільного майбутнього економічного процвітання. Ключові висновки щодо розвитку сільського господарства допоможуть представникам галузі сформувати бізнес-стратегію для планів відновлення:

  1. Сільське господарство збільшить свою вартість у національному ВВП. Розвиток галузі стане економічним локомотивом для відновлення України та за її межами. Він сприятиме умовам для економічного зростання та розвитку конкуренції після дослідження можливостей нових способів роботи. Ті інвестори, які готові ризикувати зараз, отримають додаткові переваги від того, що вони першими займуть свою нішу.
  1. Переробка харчових продуктів покращить продуктивність сільського господарства. В Україні достатньо сільськогосподарської сировини, але замість того, щоб виробляти продукцію з доданою вартістю хоча б для власних потреб, країна експортує майже всі продукти харчування. З розривом торгових ланцюгів і значним зростанням цін на експорт товарів з України переробна промисловість набуває нового значення, включаючи збільшення економічних можливостей.
  2. Виробництво рідкого біопалива сприятиме підвищенню енергонезалежності. Україна має ресурси для вирощування біопалива насамперед кукурудзи та ріпаку. Якщо порахувати всі технічні олійні культури, які експортує Україна і які використовуються в інших країнах для виробництва біопалива, то це може скласти близько 2 млн тонн палива на рік. Такий прогноз може представляти особливий інтерес як для українських аграріїв, так і для інвесторів.
  3. Ділова репутація основа бізнесу для наступних поколінь. Зокрема йдеться про важливість вибору правильних партнерів із правильними цінностями. У тому числі тих, хто виходить з ринку росії, як приклад етичного та репутаційного підходу до бізнесу.

У Corteva Agriscience зазначили, що ці висновки вже співвідносяться з баченням найбільших іноземних інвесторів щодо їх присутності в Україні. Будучи найбільшою міжнародною сільськогосподарською компанією, яка присутня в Україні протягом кількох десятиліть, Corteva Agriscience засвоїла стійкість до несприятливих подій і продовжує зосереджуватися на своїх довгострокових цілях.

Відданість, продемонстрована локальною командою Corteva свідчить про те, що можна досягти значних результатів, коли ви можете об’єднати людей із правильними цінностями навколо спільної справи. Стоячи пліч-о-пліч з українськими фермерами, незважаючи на військові дії, працівники Corteva впоралися з завданням доставити фермерам високоякісне насіння та інноваційні засоби захисту рослин. Завдяки неймовірній сміливості української команди керівництво компанії продемонструвало таку ж рішучість і довгострокове бачення, щоб продовжувати курс на розвиток, визнаючи неминучість нестабільності на світових фондових ринках, — розповіла Наталія Супрун.

Вона додала, що пріоритетами Corteva залишаються безпека співробітників і глобальна продовольча безпека. Водночас компанія планує розширити виробництво в Україні, що демонструє прагнення залишатися пліч-о-пліч з українськими фермерами та всім українським народом разом у найскладніші часи та разом святкувати перемогу.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram