УКАБ пропонує тимчасово скасувати імпортні мита на міндобрива

Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ) звернувся до Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука та депутатів з проханням розглянути можливість внесення змін до законодавства задля тимчасового скасування імпортних мит на мінеральні добрива. Про це повідомила пресслужба УКАБ.

В асоціації зазначили, що після початку повномасштабної війни єдиною реальною можливістю імпортування добрив стало транспортування з або через ЄС. Однак більшість європейських заводів зупинила або суттєво скоротила виробництво. Така ситуація призвела до загального здорожчання вартості всіх основних мінеральних добрив на світовому ринку до рекордних за останні 15 років цін. Український агросектор це змушує шукати альтернативи у країнах Близького Сходу та Північної Африки.

Наразі ж Україна має нульові ставки імпортних мит на мінеральні добрива лише з країнами ЄС, ЄАВТ, Канадою, Ізраїлем та Великобританією. З рештою країн діють імпортні ставки на рівні 5-6,5%. Сплата цих мит означає для українських аграрії додаткові витрати $50-80/т добрив.

Читайте також: Перебої з постачанням азоту та калію посилюють ризики продовольчої безпеки

З метою поліпшення доступу українських аграріїв до альтернативних джерел мінеральних добрив під урожай 2023 року, УКАБ закликав владу розглянути можливість внести зміни до законодавства в частині тимчасового звільнення від оподаткування ввізним митом при імпорті в Україну мінеральних добрив (коди УКТ ЗЕД 3102-3105).

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram