За час воєнного стану в Україні виявили 8 карантинних організмів на рослинах

За час воєнного стану інспектори Держпродспоживслужби виявили 8 карантинних організмів на території України. Про це повідомила пресслужба відомства.

Патогени виявили під час моніторингу та інвентаризації старих вогнищ карантинних організмів на сільськогосподарських і лісових угіддях, місцях зберігання і переробки рослин та рослинної продукції, пунктах карантину рослин і прилеглих до них території.

Так, амброзію полинолисту (Ambrosia artemisiifolia L.) виявили у Волинській, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Миколаївській, Тернопільській, Одеській областях. Повитицю (Cuscuta spp.) — у Кіровоградській та Миколаївській областях. Американський білий метелик (Hyphantria cunea Drury) — у Волинській, Кіровоградській, Миколаївській та Івано-Франківській областях. Потівірус шарки сливи (віспа) (Plum pox potyvirus) — у Закарпатській області. Західний кукурудзяний жук (Diabrotica virgifera virgifera Le Conte) — у Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській та Волинській областях. Золотисту картопляну немотоду (Globodera rostochiensis (Wollenweber) Behrens) — у Волинській, Івано-Франківській та Тернопільській областях. Рак картоплі (Synchytrium endobioticum (Schilbersky) Percival) — у Івано-Франківській та Волинській областях. Бактеріальний опік плодових (Erwinia amylovora (Burrill) Winslow et al.) — у Волинській та Закарпатській областях.

У всіх випадках інспектори видали розпорядження на застосування фітосанітарних заходів для знищення патогенів, а також визначили порядок переміщення об’єктів регулювання в карантинних зонах та за їх межі.

Додамо, що на початку року Держпродспоживслужба також виявила відсутній на території України шкідливий організм — ясеневу смарагдову вузькозлатку (Agrilus planipennis Fairmaire) у Луганській та Харківській областях.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram