Ці зміни прийняті у постанові уряду «Деякі питання вдосконалення механізмів захисту прав на земельні ділянки», повідомляє «Юрліга».

Згідно зі змінами, під час формування заявки на реєстрацію прав у режимі реального часу здійснюється перевірка наявності та автентичності кадастрового номера земельної ділянки, та чи були зареєстровані права на цю ділянку до 1 січня 2013 року в Державному земельному кадастрі. Таким чином, через технічні обмеження держреєстратор не зможе прийняти «позитивне» рішення за відсутності кадастрового номера ділянки.

Установлені обмеження, в тому числі і технічного характеру щодо прийняття державним реєстратором «позитивного» рішення при відсутності кадастрового номера земельного ділянки в кадастру.

Крім того, розширена сфера дії сервісу «SMS-маяк» — тепер нею зможуть скористатися власники та орендарі сільськогосподарських угідь.

Зі слів міністра юстиції Павла Петренка, завдяки цій функції власники або орендарі зможуть одразу отримувати інформацію про спроби здійснити реєстраційні дії з їх майном і, у випадку, якщо ці дії відбуваються без їх відома, швидко відреагувати на них і уникнути спроб рейдерського захоплення.