Державна податкова служба роз’яснила, чи застосовуються штрафні санкції до орендарів земель державної та комунальної власності, якщо плата за суборенду перевищує розмір орендної плати, визначеної договором оренди.
У відомстві наголосили, що Податковий кодекс України не передбачає відповідальності у вигляді штрафу за таке порушення.
Що передбачає законодавство
Відповідно до Податкового кодексу, орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є обов’язковим платежем, який справляється на підставі укладеного договору оренди.
Водночас Закон України «Про оренду землі» встановлює, що умови договору суборенди не можуть суперечити умовам основного договору оренди.
Крім того, частина третя статті 8 Закону визначає, що розмір плати за суборенду земель державної та комунальної власності не може перевищувати орендну плату, встановлену договором оренди.
Виняток становлять окремі випадки передачі в суборенду земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, які перебувають в оренді державних акціонерних товариств або товариств з обмеженою відповідальністю зі 100% державною часткою, якщо така передача здійснюється на конкурентних засадах.
Чи штрафуватиме ДПС
У ДПС звернули увагу, що чинні форми податкових декларацій з плати за землю не містять інформації про розмір плати за суборенду.
Водночас Податковий кодекс не встановлює штрафних санкцій для орендарів державних або комунальних земельних ділянок у разі, якщо плата за суборенду перевищує розмір орендної плати.
Таким чином, хоча вимога Закону «Про оренду землі» щодо обмеження розміру суборендної плати залишається чинною, податкове законодавство не передбачає фінансової відповідальності з боку ДПС саме за таке порушення.
Відповідне роз’яснення оприлюднено в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (ЗІР) ДПС, категорія 111.07.
Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram





