Овочі борщового набору подешевшали. У супермаркетах цибуля і капуста коштують по 6,5 грн/кг, морква – 7,5 грн/кг, буряк – 6 грн/кг. Невелику картоплю можна придбати по 8 грн/кг, добірну продають по 11 грн/кг. На базарах продають картоплю із західних і північних областей. Мішок добірної ваги 22-24 кг коштує не дешевше 9 грн/кг. У вересні продавали по 15-16 грн/кг. Є пропозиція білоруської картоплі, пише “Сегодня“.

Буряк, моркву в мішках вагою 6-8 кг продають по 5-7 грн/кг залежно від якості. Капуста коштує 3,5-5 грн/кг. Покупцям пропонують шинковану капусту, щоб засолити вдома на зиму.

Зниження цін у вересні зафіксував Держстат. За їхніми даними, капуста у середньому коштувала 7,94 грн/кг, цибуля – 8,94 грн/кг, буряк – 7,27 грн/кг, морква – 8,22 грн/кг, картопля – 14,63 грн/кг. У порівнянні з серпнем овочі подешевшали від 50 коп. до 2 грн/кг. Низькими ціни будуть до кінця жовтня.  Далі підуть угору.

— В Україні традиційно найнижчі ціни на овочі в середині осені та різке подорожчання під Новий рік і після нього. У Європі коливання цін на овочі 8-10% протягом року, у нас норма 150-200%, а щодо цибулі торік рекорд – 250%, – каже член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.За словами директора Асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенка, цьогоріч ціни відчутно не зростуть – не більше 8-10% на зиму.

— Величезні коливання цін у нас від того, що держава останніми роками втратила контроль за плодоовочевим ринком, перестала виконувати функцію прогнозування врожаю та його підрахунку. Ніхто не знає, скільки чого вирощується, і коли ціна почне падати, або навпаки – піде вгору. А це елемент держконтролю будь-якої західної країни, — наголошує він.

В Україні найнижчі ціни на Тернопільщині. Там найдешевше у країні коштує хліб, м’ясо, молоко, овочі та крупи. Найдешевший бензин продають на Чернігівщині. Цигарки – у Запорізькій області. Як правило, ціни нижчі у тих областях, де малі зарплати.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram