Верховна Рада прийняла законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств. Згідно з ним, сімейні фермерські господарства можна реєструвати як платників єдиного податку четвертої групи.


Тепер фермери зможуть зареєструвати своє господарство на пільгових умовах, але при відповідності низці критеріїв, як от зайняття виключно виробництвом сільськогосподарської продукції, її переробкою та постачанням, невикористання праці найманих осіб, коли членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени сім’ї, а площа сільськогосподарських угідь у власності та/або користуванні фермерського господарства становить не менш як 2 гектари, але не більш як 20 гектарів.

— Було багато питань, щодо того, чи обмежуємо ми обсяги вирощеної продукції для фермерських сімейних господарств. Ми не можемо їх обмежити, оскільки ми лише надаємо можливість працювати без ведення обліку, — сказала під час пленарного засідання глава парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.


Також згідно з пояснювальною запискою, документ також встановлює мораторій на проведення контролюючими органами перевірок сімейних фермерських господарств до 2028 року. Окрім того, встановлено пільговий порядок сплати єдиного соціального внеску такими фермерськими господарствами — за рахунок коштів державного бюджету впродовж 10 років.