На багатьох ппосівах цукрових буряків на листках рослин присутні жовті некротичні плями. Найчастіше вони проявляються на старому листі і є результатом сонячного опіку. У районах, де наслідки посухи особливо відчутні, буряки перебувають не в найкращому стані. Впродовж дня листя втрачає пружність, а сильне сонячне світло не сприяє поліпшенню стану рослин.

NB: Результатом посухи є видимі пошкодження на листках цукрових буряків. Деякі з них вже повністю висохли. Найчастіше це стосується старого листя, а на молодому, в свою чергу, присутній жовто-коричневий некроз, чітко відокремлений від здорової тканини.

Це ефект так званого сонячного опіку, або лентикулярний ефект, що виникає, коли поверхня сильно зів’ялого листя залишається з краплями води та одночасним сильним сонячним світлом. Таке листя завжди є хорошим середовищем для патогенних організмів.


Водночас втрата великої кількості листя стимулює буряк «вирощувати» нове за рахунок запасних речовин, які вже відкладені в коренях. Обмежена поверхня асиміляції рослин, в свою чергу, негативно впливає на процес правильного росту маси коренів. Ці дефекти іноді можна сплутати з симптомами грибкових захворювань або пошкодженням капустяної мухи.

За матеріалами Farmer.pl