За даними УКАБ, 26 липня ціна на аміачну селітру в Україні досягла позначки 12 100 грн/т з ПДВ. В доларовому еквіваленті це найдорожче з 2015 року і на 80% дорожче, порівняно з минулим роком.

Експерти зазначають, що зростання цін на селітру відбулося на фоні росту на міжнародних ринках вартості азотних добрив карбаміду, аміачної селітри та КАС. Пов’язують це насамперед зі зростанням попиту в країнах Азії та ростом цін на природний газ.

Водночас кажуть про зростання і різниці внутрішньої ціни до міжнародних котирувань в портах Чорного моря з середнього рівня в $45/т за 2020 рік до нинішніх $63/т. Для імпортерів добрив, вважають в УКАБ, ця сума відображає додаткові логістичні витрати, тоді як для внутрішнього виробника це переважно додаткова чиста маржа в ціні.

За червень 2021 року з України було експортовано понад 9 тис. тонн аміачної селітри за середньою ціною в $249/т, що значно нижче ціни імпорту та внутрішнього ринку. Таким чином, українським сільгоспвиробникам продовжують постачати азотні добрива по завищеним цінам, зазначили в УКАБ.

Натомість ціни на зернові культури в України продовжують знижуватися. Експерти відзначають, що такі протилежні цінові тренди суттєво знижують очікувану прибутковість в рослинництві та матимуть значний негативний вплив на фінансові показники сільського господарства України.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram