Ринок добрив зазнає змін. Зараз українські аграрії замість селітри надзвичайно активно цікавляться гранульованим карбамідом. Про це розповів керівник проєкту ІА «Інфоіндустрія» Дмитро Гордейчук, передає кореспондент SEEDS.

— Не бачу перспективи серйозно ставити на селітру. Треба шукати альтернативи. У теплих країнах саме карбамід визнаний кращим азотним добривом. Зараз і українським аграріям дуже цікавий гранульований карбамід, його активно шукають. Слід орієнтуватися на те, що більш технологічні продукти будуть цікавішими, — зазначає він.Зміни спровокував цілий ряд причин, каже експерт, зокрема відсутність стабільності цін на добрива і постійних сезонних відвантажень і низький ступінь кредитування закупівель селітри в агросекторі.

— Розгойдує “трон білої королеви” м’яка безморозна зима, нарощування виробництва альтернативних продуктів в регіоні Східної Європи, падіння цін на газ, геополітичні ризики. Низька ціна газу відкриває все більше можливостей для карбаміду. Селітра, яка пошкоджує крижану кірку, відходить у минуле. Увага аграріїв вже змістився у бік інших добрив. До аміачну селітру їх може повернути тільки широка програма розвитку, — вважає Дмитро Гордейчук.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram