На початку тижня ціни на пшеницю в різних регіонах світу рухалися різнобічно, проте головним чинником тиску на ринки залишається збільшення пропозицій нового врожаю, особливо у чорноморському регіоні, який в цьому сезоні знову буде головним постачальником пшениці на світовий ринок. Про це повідомляють у GrainTrade.

Ціни пропозицій української та російської пшениці залишаються на рівні 245-250 $/т FOB, але по мірі зростання пропозицій закупівельні ціни знижуються, — наголошують аналітики.

На ринку вже розпочались активні тендери. Так, єгипетський GASC оголосив новий тендер по закупівлі пшениці, який посилить конкуренцію між румунським та російським зерном.

Турецька агенція ТМО оголосила тендер по закупівлі 400 тис. т пшениці, який підтримає ціни на російську пшеницю.

На біржах США пшеничні котирування знижуються під тиском прискорення збирання врожаю та скорочення експорту, навіть попри погіршення стану посівів ярої пшениці.

Експорт пшениці з США за тиждень зменшився на 10,3% до 478 тис. т, а з початку сезону (1 червня) сягнув 3,345 млн т, що на 19% поступається торішнім темпам.

Станом на 25 липня озима пшениця в США зібрана на 84% площ (81% в середньому), а яра пшениця на 3% площ. Кількість посівів ярої пшениці у доброму або відмінному стані за тиждень зменшилася на 2% до 9% у порівнянні з 70% рік тому.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram