У своїх проміжних прогнозах аналітики ІА «АПК-Інформ» підвищили оцінку виробництва зернових і зернобобових культур в Україні у 2021/22 МР до ​​75,6 млн т. Даний показник на 2% перевищує червневу оцінку аналітиків (73,8 млн тонн) і на 16% результат врожаю у 2020 р. (64,9 млн тонн).

NB: Валовий збір пшениці в Україні в поточному сезоні оцінюється у 28,3 млн тонн (+ 14% до показника 2020/21 МР, + 4% до червневої оцінкою), ячменю 8 млн тонн (+ 5%; +0,5 %) і кукурудзи 36,2 млн тонн (+ 22%; + 2%).

Прогноз виробництва зернових в Україні був збільшений на підставі високих показників врожайності ранніх зернових, згідно з оперативними даними з полів. Але не слід забувати про погодний чинник. Сильні зливи, які прошили на території України, стримують збирання врожаю, а також викликали локальне вилягання посівів, що ускладнює процес збору пшениці і ячменю, і може привести до збільшення втрат. Що стосується збільшення оцінки виробництва кукурудзи, то склалися погодні умови й достатня кількість вологи в ґрунті сприяють зростанню і розвитку її посівів, і, можливо, в 2021 році українським аграріям вдасться зібрати новий рекордний урожай, пояснила аналітик АПК-Інформ Вікторія Рожко.

При цьому, за її словами, на сьогодні поки складно оцінювати якісні характеристики зерна врожаю-2021. Адже, якщо на території України продовжаться зливи, то це може відбитися на якості зерна, а саме на показниках вологості, вмісту білка і клейковини, а також викликати розвиток згубної мікрофлори.

На цей час є різна інформація за якістю пшениці: деякі аграрії повідомляють про високу якість зерна нового врожаю, інші про недостатній рівень клейковини зерновий і вважають, що в цьому сезоні буде більше фуражу, ніж продовольчої сировини. Так що робити якісь оцінки з даного питання поки рано, зазначила аналітик АПК-Інформ.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram