Зернобобові культури почали набирати популярність на всіх світових ринках. Таку думку висловив президент Всесвітньої конфедерації бобових (GPC) Арслан Хусейн в інтерв’ю «АПК-Інформ».

— Зараз можна знайти багато інформації щодо даного сегмента ринку, і надалі ринок зернобобових буде збільшуватися в геометричній прогресії по всьому світу, що також буде сприяти підвищенню інформованості про цей продукт, — зазначив він.

На думку експерта, щоб захистити планету, необхідно збільшувати споживання зернобобових культур. Арслан Хусейн прогнозує, що до 2050 року цілком можна очікувати збільшення споживання зернобобових культур на 50%.

— Жовтий горох, сочевиця і нут будуть користуватися найбільшим попитом, в залежності від цін, — прогнозує він.

Арслан Хусейнтакже уточнив, що в точки зору виробництва зернобобових культур основні країни-виробники це Індія, Канада, М’янма, Австралія, Україна, Туреччина, Росія, Казахстан. При цьому основними споживачами продукту є знову ж Індія, далі йдуть Туреччина, Єгипет, Шрі-Ланка, Пакистан, Бангладеш, Судан, Саудівська Аравія.

— У свою чергу, основним експортером зернобобових є Канада. Також досить високі обсяги відвантажують М’янма, Австралія, Туреччина, Україна, Росія, Казахстан, деякі африканські та південноамериканські країни. Дубай став дуже важливим реекспортером для країн Азії і особливо — для Аравійського півострова, — зазначив експерт.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram