Впродовж кількох днів після відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення до Держгеокадастру надійшло більше двох тисяч заяв від нотаріусів щодо надання доступу до Державного земельного кадастру. Про це поінформувала пресслужба Держгеокадастру.

У відомстві кажуть, що були готові до такого ажіотажу і спеціально розробили спрощений, електронний порядок подання заяви. Також до опрацювання заяв залучили додаткових працівників.

Спільно із Нотаріальною палатою України проведено роз’яснювальну роботу, поширено інструкцію з підключення, зроблено презентацію процедури підключення, викладені у загальний доступ та поширено відповідні відеоматеріали. Заяви нотаріусів розглядаються у строк, що не перевищує доби, невеличка затримка сталася лише у зв’язку із накопиченням великої кількості заяв за вихідні, зазначили у Держгеокадастрі.

Із загальної кількості нотаріусів в Україні (близько 6,5 тисяч), до 1 липня 2021 року, тобто до зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель, доступ до Державного земельного кадастру, необхідний для перевірки дотримання покупцем законодавчого обмеження щодо площі земель “в одні руки” мали тільки 879 фахівців.

Станом на 6 липня 2021 року Держгеокадастр отримав від нотаріусів загалом 2 344 заяв. 1 382 з них погодили, у 233 випадках відмовили, а 729 ще перебувають на розгляді.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram