Під час слуханнь Комітету ВРУ з питань економічного розвитку щодо перегляду економічної частини Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, торговий представник України Тарас Качка зауважив, що окремі пункти торговельної частини Угоди про Асоціацію вже майже вичерпали свій потенціал.

Про це повідомив відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Мінекономіки.

Річ у тім, що умови поглибленої та всеохоплювальної зони вільної торгівлі Україна-ЄС формувалась на базі торгової статистики 2000-х років. На сьогодні ці дані не відповідають економічним реаліям. Зокрема, не надають додаткових можливостей для подальшої торговельної та виробничої кооперації.

Україна виступає за якомога глибший перегляд Угоди про асоціацію, торкаючись не тільки торговельної та економічної частини. Ми зацікавлені у поглибленій торговельній лібералізації, модифікації правил СФЗ, укладанні Угоди АСАА та інших амбітних та перспективних положеннях, які сприятимуть подальшій інтеграції України до Європейського Союзу, зазначив Тарас Качка.

За його словами, перегляд Угоди про асоціацію в майбутньому надасть додаткові поштовхи для розвитку економічних відносин України та ЄС. Адже український бізнес бачить майбутнє у тісній співпраці та подальшій інтеграції з європейським.

Зазначимо, що українська сторона вже завершила внутрішньодержавні процедури та офіційною нотою направила пропозиції стороні ЄС щодо прискорення та розширення сфери скасування ввізного мита у торгівлі відповідно до статті 29 (4) Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Очікується, що переговори можуть відбутися за 2-3 раунди.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram