Садівник із Тернопільщини Володимир Розум розробив унікальну методику вирощування овочів, за якої вдається збільшити урожайність на 40-60%. Як повідомили в Укрінформ, основою технології є розташування ділянки, де вирощуватимуться культури.

Суть новаторського методу у тому, що ділянку поділяють на кілька смуг. Одна смуга органічна, шириною у 60 см; інша наполовину менша — кормова; третя газонна, теж шириною у 60 см.

Кормова смуга-грядка це власне та, де й вирощуватимуться культури, розташована між органічною і газонною смугами, які оточують кормову. Вони й акумулюють вологу і тепло, що необхідні для підтримки ґрунту, в якому б добре розвивалися рослини, розповів винахідник технології Володимир Розум.

Він також розповів, що температура глибоких шарів ґрунту значно нижча, ніж верхніх, тому нижній шар кормової смуги має складатись з обрізаних великих гілок, які забезпечують хорошу мікроциркуляцію повітря. Це створює конденсацію і заповнює потребу у волозі не тільки рослин, а й ґрунту. Саме тому при вирощуванні овочів на таких грядках нема потреби в поливанні.

Цей метод назвали “технологією теплих грядок Володимира Розума” і його вже застосовують власники присадибних ділянок як на Тернопільщині, так і в інших областях України. Створював свою технологію автор близько десятка років на експериментальному майданчику навчально-дослідницької ділянки.

Експериментатор розповів, що культури “теплих” грядках дають рекордні врожаї томатів, огірків, білокачанної капусти, кабачків, гарбузів, гороху, різної зелені. Зернові також показаи хорушу урожайність, а кількість ягід полуниці, смородини та малини при цій технології збільшується утричі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram