Різке похолодання спричинило подорожчання плодовоовочевої продукції в Україні

Минулого тижня головним чинником ціноутворення у плодоовочевому секторі України були погодні умови. Через різке похолодання особливо зросли ціни на овочі та ягоди. Про це повідомив портал АПК-Інформ: овочі та фрукти.

Зниження температури повітря, особливо уночі, безпосередньо вплинуло на обсяги зібраного врожаю тепличних огірків та помідорів. Через прохолодну погоду також суттєво зменшились обсяги останніх партій малини та лохини. Як наслідок, під кінець тижня в Україні подорожчали усі місцеві ягоди та основні види тепличних овочів.

За словами учасників ринку, саме помідори за останній тиждень подорожчали найбільше зі всіх позицій. Приріст склав 40% вартості до попереднього рівня.

Винятком стали коренеплоди та картопля, ціни на які продовжували поступово знижуватись під тиском збільшення пропозиції продукції на ринку. Фермери намагались якнайскоріше реалізувати наявні обсяги товару, особливо партій середньої та низької якості.

Аналітики не виключають подальшого здешевлення окремих позицій овочів борщового набору, адже наближається пік збору у місцевих господарствах.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram