Станом на останній тиждень травня різниця гуртових цін на плодово-овочеву продукцію у окупованих російськими загарбниками регіонах та на територіях підконтрольних Україні на окремі позиції досягла 30 разів. Про це повідомив портал АПК-Інформ: овочі та фрукти.

Зокрема йдеться про тепличний огірок. Також суттєвою є різниця у гуртових цінах на ранню капусту — до 10 разів. Це при тому, що цього тижня пропозиція ранньої білоголової капусти на Херсонщині суттєво переважала попит. Місцеві виробники віддавали наявні партії окупантам практично за безцінь. Минулого ж року, ранню капусту з півдня України успішно продавали у всіх регіонах за доступною ціною.

Додатковий тиск на ціни плодоовочевої продукції в Україні здійснюють перепони із пальним. Представники гуртових компаній та перевізників зазначили, що логістика всередині країни у порівнянні із січнем здорожчала удвічі.

NB: У січні 2022 року витрати на постачання 20 тонн плодоовочевої продукції зі Львова до Києва складали максимум 35 тис. грн. Сьогодні цей маршрут вже коштує 70 тис. грн та більше.

Аналітики відзначили, що з усіх доступних позицій плодоовочевої продукції в Україні сьогодні залишилась лише торішня картопля. Її ще достатньо у сховищах місцевих виробників і вистачить до масового надходження на ринок картоплі нового врожаю.

Фахівці не радять очікувати стрімкого зниження цін на овочі, допоки на ринок почнуть надходити нові партії продукції із центральних, західних та північних регіонів нашої країни. Зазначили, що до цього часу ціни триматимуться орієнтовно на сьогоднішньому рівні.

Читайте також: Дорогі овочі, мало кавунів і доступна лохина: чого очікувати на плодовоовочевому ринку найближчим часом

У сегменті фруктів та ягід прогнозують поступове послаблення гуртових цін на суницю садову на початку літа. Водночас для кісточкових, зокрема черешні, ситуація може бути протилежною, адже споживачам на підконтрольних Україні територіях перші партії кісточкових навряд будуть доступними через окупацію частини Запорізької та Херсонської областей.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram