У поточному сезоні Україна експортувала лише половину фруктів від можливого обсягу. Про це повідомили в Українській асоціації аграрного експорту.

Військові дії, порушення логістичних ланцюгів та блокування морських портів суттєво знизили можливості українського експорту, у тому числі і фруктового. Труднощів варто очікувати і з продажем на зовнішні ринки фруктів та ягід майбутнього урожаю.

Поряд із сприятливими погодними умовами взимку та навесні, що дозволяють попередньо прогнозувати стабільний урожай цих культур, обмеження логістичних шляхів щодо його експорту, дефіцит пакувальних виробів та необхідність коригування технології пакування свіжих фруктів і ягід, порушення нормального режиму адміністрування та відшкодування ПДВ, можуть суттєво вплинути не тільки на експорт майбутнього урожаю фруктів і ягід з України, а й на їх якість, — розповіли в Асоціації.

Експерти зазначили, що кількість та якість урожаю фруктів та ягід залежатиме від тривалості і просування воєнних дій, окупації-деокупації територій, ситуації на паливно-мастильному ринку та наявності сезонних працівників. Також критично важливим для повноцінного відновлення експорту є розблокування морських портів.

Читайте також: Захист плодових насаджень після цвітіння

Зазначимо, що минулого року Україна експортувала рекордну кількість плодів та ягід у грошовому еквіваленті — на $368 млн. Це на 54% більше від показника 2020 року. За даними Держстату, у сезоні 2021/2022 наша країна поставила на зовнішні ринки 4,1 тис. т свіжих ягід та інших плодів. Крім того, експорт яблук нового урожаю (з вересня 2021 року по січень 2022 року включно) становив 34,1 тис. т.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram