Недосконала система захисту, несвоєчасні обробки, сприятливі гідротермічні умови – все це в комплексі створює умови для масового поширення шкідників у багаторічних насадженнях. У підсумку це щорічно призводить до значного недобору врожаю і, через це, до значних збитків садівників.

Щоб цього уникнути, фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK рекомендують не ігнорувати інсектицидні обробки та наголошують на їх своєчасності за проведення моніторингу.

– Комплекс шкідників, зокрема й кліщів, із року в рік спричиняє значні втрати врожайності плодово-ягідних насаджень, – зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – За науково підтвердженими даними, втрати врожаю плодових культур за відсутності заходів контролю шкідників або за несвоєчасних обприскувань в окремі роки можуть становити до 40-45%. Такі колосальні цифри обумовлені тим, що, окрім прямої шкоди, шкідники наносять насадженням ще й опосередковану, шляхом псуванням зовнішнього товарного вигляду плодів та ягід. Тому з підвищенням температурного режиму, який сприяє розповсюдженню та активному живленню шкідників, я рекомендую проводити ретельний моніторинг за допомогою феромонних пасток і візуальних оглядів багаторічних насаджень, і в разі перевищення рівня ЕПШ неодмінно застосовувати високоефективні інсектициди.

Для ефективного контролю шкідників після повного цвітіння плодово-ягідних насаджень Олександр рекомендує вибрати надзвичайно потужний інсекто-акарицид контактно-системної дії Антикліщ Макс (піриміфос-метил, 200 г/л + піридабен, 150 г/л + ацетаміприд, 50 г/л). Піриміфос-метил у його складі сприяє накопиченню ацетилхоліну в тканинах нервової системи шкідників, що призводить до порушення функцій різних органів та отруєння всього їхнього організму. Піридабен має швидкий паралізуючий ефект та тривалий період захисної дії і забезпечує контроль кліщів на всіх стадіях їхнього розвитку. Ацетаміприд блокує передачу нервового імпульсу через синапс, через що комаха гине від сильного нервового перезбудження.

Антикліщ Макс – універсальний у використанні препарат: він забезпечує одночасно контактну, системну, шлункову та фумігаційну дію. Завдяки вдалій комбінації діючих речовин, препарат контролює максимально широкий спектр небезпечних шкідників, зокрема й тих, що мають у своєму циклі приховані стадії розвитку. Крім того, він є ефективним рішенням проти кліщів, діючи на основні стадії їх розвитку: яйце – личинка – німфа – дорослий кліщ. Також важливою перевагою продукту є можливість його використання в антирезистентних програмах захисту, оскільки в нього відсутня перехресна резистентність з іншими акарацидами.

Зважаючи на вище перераховане, своєчасне застосування інсекто-акараициду Антикліщ Макс забезпечить надійний та тривалий контроль комплексу небезпечних шкідників широкого спектра культур і допоможе уникнути непродуктивних втрат майбутньої врожайності.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram