З понеділка на більшій території Україні підвищиться температура повітря і на кілька градусів перевищуватиме середні багаторічні норми. Про це повідомив синоптик Ігор Кібальчич.

Водночас разом із потеплінням зросте ймовірність інтенсивних конвективних процесів у багатьох регіонах України, активізується грозова діяльність. Місцями проходитимуть сильні зливи з градом та шквалистим вітром. Загалом, ступінь зволоження впродовж наступного тижня буде достатнім у більшості областей України.

У середу, 1 червня, нестійка погода з грозовими дощами очікується у західних областях України та на Лівобережжі. Вдень місцями можливі шквали до 17–22 м/с та градом. На решті території переважно без опадів. Температура повітря вночі коливатиметься в межах +10…+15°С, у східних та південних областях до +17°С; вдень стовпчики термометрів покажуть +21…+26°С, у південних та східних областях +28…+33°С.

У четвер, 2 червня, короткочасні дощі з грозами пройдуть у західних, східних та південно-східних областях. На решті території України буде сухо. Мінімальна температура повітря вночі становитиме +13…+18°С, у західних областях +6…+11°С, на південному сході до +20°С. Вдень максимальні значення досягнуть +20…+25°С, у південних та східних регіонах +27…+32°С.

Читайте також: Ризик перевищення допустимої межі глобального потепління суттєво зріс

3-го червня, Україна опиниться в полі підвищеного атмосферного тиску. Тому в більшості областей буде сухо, лише на крайньому сході вдень пройдуть грозові дощі. Мінімальна температура вночі опиниться в межах +9…+14°С.

На вихідні, 4–5 червня, погодні умови в Україні і наділі визначатиме поле підвищеного тиску. Істотних опадів не передбачається, лише у західних та місцями у північних областях пройдуть короткочасні дощі у супроводі гроз.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram