Найбільш проблемними аспектами для плодоовочівників України є фінансування та нестача пального, добрив і ЗЗР. Про це розповів президент Української плодово-овочевої асоціації Тарас Баштанник.

З його слів, сьогодні на галузь плодоовочівництва негативно впливає багато факторів. Однак саме ці проблеми є особливо гострими. Проблемним є і питання логістики, особливо для тих, хто вирощує яблука і орієнтувався на експорт до Близького Сходу чи Азії.

— Також є дефіцит оборотних коштів. Раніше всі працювали за стандартною схемою: навесні давали постачальникам аванс, а решту виплачували в кінці сезону, після реалізації продукції. Цього ж року ЗЗР, добрива чи пакування можна купити лише за стовідсотковою передплатою, ‎— зазначив Тарас Баштанник.

Водночас галузь продовжує працювати, адже у ній йдеться переважно про багаторічні насадження. Президент УПОА розповів, що на сьогодні він не знає жодного випадку, коли хтось з середніх чи великих гравців пішов з ринку.

Щодо ситуації з  продажем, то він зазначив, що цьогоріч зменшиться і пропозиція, і попит на плодовоовочеву продукцію. Товару буде менше через воєнні дії та окупацію деяких українських території. Попит зменшиться, бо значна частина населення виїхала з країни.

— Якщо говорити про овочі, то вони дешевими не будуть, оскільки південні регіони тимчасово окуповані. У центральних та західних областях збільшили площі під овочами, але все одно це не компенсує втрати постачань з півдня. Через це ціна на овочі буде досить високою, — додав Тарас Баштанник.

Також через окупацію південних областей, зменшиться пропозиція кавуна, дині, черешні та абрикосів. Президент УПОА зазначив, що деякі товари може компенсувати імпорт, а деяких, можливо, взагалі не буде у продажу. Однак, зауважив, що це не критично, оскільки такі фрукти не є продуктами першої необхідності.

Щодо ягід, то експерт спрогнозував проблеми переважно лише з постачанням суниці садової. Ранньої її буде мало, а от пізньої та середньостиглої — достатньо. Решту ягід (наприклад, малину чи лохину) вирощують переважно у західних та північних регіонах, тому пропозиція буде достатньою, а ціни — доступними.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram