У всіх регіонах вирощування картоплі основною проблемою агровиробників є шкідники. І йдеться не тільки про колорадського жука, а й про картопляну міль, Tecia solanivora, яка вражає посадки картоплі, завдаючи шкоди бульбам як під час вегетації, так і під час зберігання.

NB: Згідно з науковими дослідженнями, картопляна міль може привести до втрат до 50% в польових умовах і до 100% в складських приміщеннях.

Незважаючи на те, що багато виробників використовують інсектициди у сільськогосподарських культурах, вони неефективні, тому що найбільш ненажерлива стадія комахи гусениця розвивається під землею (всередині бульби), поза досяжністю цих продуктів.

Зіткнувшись з такою ситуацією, група науковців з Колумбії, де вирощують картоплю на площах у 130 тис. га, довели, що найбільш ефективним способом боротьби з цим шкідником є ​​ризобактерії, і пропонують новий метод захисту культури картоплі з використанням природних і корисних бактерій.

— Ризобактерії здатні прямо або побічно активувати системну резистентність, індуковану в рослинах проти комах, через саліцилат-жасмонат і етилен, які є ключовими рослинними гормонами, що регулюють системну резистентність, — розповів Хав’єр Ванегас, директор цього проекту, пише FreshPlaza.

На думку дослідників, мікроорганізми постачають рослинам живильні речовини, захищають їх від грибків, бактерій і комах, таким чином пом’якшуючи абіотичні стреси від посухи або затяжних дощів. У свою чергу, рослина постачає ризобактерії середовищем, багатим джерелами вуглецю та іншими елементами, які необхідні для розвитку цих корисних бактерій.

За словами Ванегас, передозування хімічними інсектицидами в сільськогосподарських культурах викликає серйозні проблеми, такі як збільшення собівартості на 14%, ризики розвитку стійкості у шкідливих організмів до діючих речовин агрохімічних препаратів, скорочення популяцій корисної мікрофауни, збільшення залишків пестицидів в бульбах, грунті, воді та повітрі , небезпека інтоксикації у людей і тварин. Щоб реалізувати цей проект на практиці, необхідно інокулювати насіння бульби ризобактеріями до або після посадки після аналізу різних природних і біологічних умов.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram