Посилення пандемії ковіду в Китаї найбільше вдарить по попиту на сою

Редакція GrowHow.in.ua   2022-12-27
Після скасування жорстких карантинних обмежень, у Китаї за перші 20 днів грудня ковідом заразилося 18% населення. Це свідчить про те, що пандемія набуває безпрецедентних масштабів. Така ситуація, за даними GrowHow, вплине на ціни на продовольство.

Аналітики GrainTrade зазначили, що промислові індекси свідчать про скорочення виробництва. Прогнозують, що воно сягне мінімуму у січні. Три роки суворих карантинів завдали значних збитків економіці Китаю та завадили населенню отримати природний імунітет. Зокрема, через самоізоляцію людей, у великих містах майже вдвічі скоротився трафік метро, наземного транспорту та авіаперевезень.

Експерти зазначили, що ціни на енергоносії продовжать опускатися поки економіка Китаю не почне відновлюватися. Це тиснутиме на вартість продовольства. Наразі трейдери намагаються оцінити, як зменшиться імпорт сої, найбільшим світовим покупцем якої є Китай.

У 2021/22 МР Китай скоротив у порівнянні з попереднім сезоном імпорт сої з 99,74 до 91,6 млн т. Експерти очікували, що у 2022/23 МР імпорт виросте на 8,3% — до 98 млн т на тлі падіння цін та рекордного врожаю в Бразилії, проте поширення пандемії може суттєво змінити прогнози.

За оцінками S&P Global Platts, в разі рецесії економіки Китаю у 2023 році, країна може знизити попит на сою до 96-97 млн т, що на пропозиції з Бразилії на рівні 150-155 млн т на початку 2023 року може обвалити ціни на сою. Хіба що посуха в Аргентині призведе до скорочення виробництва та пом’якшить ситуацію.

NB: За прогнозами, попит на корми в Китаї у 2022/23 МР збільшиться завдяки відновленню поголів’я свиней після нещодавніх спалахів АЧС, та нарощуванню виробництва птахів, тварин та аквакультури.

Майже 80% імпортованої сої в Китаї переробляють на корми для тварин. А рентабельність переробки напряму залежить від рентабельності виробництва свиней, оскільки більша частина переробленого соєвого шроту поставляється на свиноферми.

На ринок сої також тисне зниження світових цін на пшеницю та кукурудзу, які використовують, як альтернативу шроту, у виробництві кормів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram