За прогнозами директора насіннєвої компанії «Агріко Україна» Миколи Гордійчука, посадковий матеріал ранньої картоплі подорожчає на 30-40% через подорожчання товарної продукції цього сезону, розширення переробки. Про це повідомляє AgroPortal.

На думку Миколи Гордійчука, посадковий матеріал може подорожчати на 30-40%. Зараз ціна на насіннєву картоплю становить від 12 до 20 грн/кг.— Вартість залежить від сорту, репродукції і якості насіннєвого матеріалу. Ми, як виробники, радимо купувати його тільки в господарствах, які є в реєстрі виробників насіння і продають сертифіковані насіння, — зазначив він.

Також, за його словами, у зв’язку з тим, що в Україні збільшилися обсяги переробки картоплі на чіпси, в цьому сезоні будуть більше купувати ті сорти, які будуть йти на переробку.

— Розширять виробники насіннєвого матеріалу свої площі під культурою, поки важко сказати. Це стане відомо після так званого сезону імпорту: в березні-квітні. Тоді й зможемо порахувати, наскільки більше завезли в порівнянні з минулим сезоном ранніх сортів і під переробку, оскільки їх переважно доставляють до нас з Німеччини та Нідерландів, — сказав він.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram