За 7 місяців роботи земельного ринку, медіанна ціна проданих земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва склала 104 тис. грн. Про це повідомив експерт Центру досліджень продовольства та землекористування KSE Institute Роман Нейтер.

Це означає, що половина українських землевласників, які продавали свою землю для ведення товарного с/г виробництва отримали за неї понад 104 тис. грн. Інша половина отримала менше цієї суми.

Експерт повідомив, що найвищі ціни на товарну землю фіксуються у регіонах, де розмір ділянок найбільший. Лідирує за вартістю товарних ділянок Харківська область. Тут торгували ділянками з середнім розміром 4,7 га, а медіанна ціна склала понад 162 тис. грн. Загалом по Україні середня площа товарних земельних ділянок, які купували і продавали склала 3,6 га.

Медіанна ціна ділянок для ведення ОСГ за підсумками 7 місяців склала 30 тис. грн. Найдорожче така ділянка коштувала у Львівській області, де медіанна ціна склала 70,2 тис. грн.

NB: Медіанна ціна усіх проданих ділянок в Україні склала 50 тис. грн.

Роман Нейтер також повідомив, що за 7 місяців існування земельного ринку, середньозважена ціна гектару сільськогосподарської землі в Україні складає 38 691 грн за га. Середній розмір проданих земельних ділянок становить 2,41 га, а середня кількість укладених угод купівлі продажу на день 459.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram