Лондонський ринок морського страхування додав українські та російські води акваторії Чорного та Азовського морів до переліку зон з високим рівнем ризику. Про це повідомив АПК-Інформ.

Як зазначено у повідомленні, в опублікованій 15 лютого директиві Об’єднаного військового комітету, до складу якого входять члени клубу Lloyd’s Market Association та представники ринку лондонських страхових компаній сказано, що “застосування цього переліку до окремих контрактів буде предметом конкретних переговорів”.

Поки подробиці не уточнюються, але, згідно з цим нововведенням, необхідно буде фіксувати вхід та вихід до територіальних вод кожної країни, і клуб розраховуватиме додаткову премію за військові ризики, пояснив директор BPG Shipping & Kronos Bulkers Геннадій Іванов.

Згідно з інформацією від страхового брокера BPG Shipping & Kronos Bulkers, зараз ставка додаткової військової премії (WRAP) є нульовою. Однак за процедурою страхових компаній, необхідно повідомити за 7 днів до додавання нової військової зони.

За словами Генадія Іванова, якщо ситуація нормалізується, то премії не буде взагалі або вона буде незначною і не вплине на фрахтові ставки. І навпаки після закінчення 7-денного нотису у разі подальшої ескалації тепер її будь-якої миті можуть запровадити вже без попереднього нотису.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram