Впровадження податку на виведений капітал наступного року може стати реальністю, якщо відповідний законопроект приймуть перед другим читанням проекту Державного бюджету на 2019 рік, адже дозволить змінити відповідні розрахунки головного фінансово документу країни. Однак такий крок потрібно ще погодити із Міжнародним валютним фондом, адже за умовами участі в програмі кредитування Україна не має права кардинально змінювати податкову систему.

Як зазначила голова комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна, МВФ може погодитися на запровадження ПнВК з наступного року, але лише поетапно та для окремих категорій платників. Таким чином система матиме дещо інший вигляд, аніж запропонована зареєстрованим законопроектом № 8557.Депутат впевнена, що головне, аби модель ПнВК підтримував бізнес і вона забезпечила очікувані результати стимулювання підприємств.

— Замінюючи податок на прибуток податком на виведений капітал, ми вже за рік матимемо позитивні результати — зможемо зрозуміти його вплив на економіку та прорахувати мультиплікативний ефект від його запровадження, оцінити зростання виробничих потужностей та оборотів підприємств і, як наслідок, збільшення сум сплачуваних ними податків, — підкреслила Ніна Южаніна.

Остаточне рішення Міжнародного валютного фонду Мінфін України має оголосити до кінця жовтня. Розгляд законопроекту профільним Комітетом запланований на засіданні 6 листопада.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram