Цьогорічна врожайність сої дозволить компенсувати зменшення посівних площ, а сам урожай залишиться на минулорічному рівні 4,2 млн т. Станом на початок цього тижня зібраний урожай вже на 36% перевищує минулорічні показники та становить 3,8 млн т сої з врожайністю 2,5 т/га з 87% засіяних площ. Водночас більшість сої залишиться в країні, що тисне на ціни.

Зміна податкового законодавства в Україні, яке створили для експортерів несприятливі умови для імпорту сировини спонукало багатьох трейдерів відмовитися від реалізації української сої за кордон. Таким чином уряд намагався стимулювати переробку сої в Україні та експортувати продукти переробки, однак ринок виявився не зовсім готовий до таких різких змін.Зараз ціни на сою з ГМО з доставкою в порт декларуються на рівні 325-335 $/т, при цьому експортери практично не ведуть закупівлю в гривні. Закупівельні ціни переробників на сою продовжують знижуватися і вже опустилися до 10200-10400 грн/т з поставкою на завод, але вони готові купувати лише високопротеїнову сою та тільки безпосередньо у виробників.

Попит на сою безГМО з протеїном 38% на європейському ринку залишається низьким, і трейдери пропонують 350-355 $/т з поставкою на DAP-кордон Україна-Польща, хоча за оцінками експертів, ЄС в поточному сезоні за рахунок США збільшить імпорт сої на 1,5 млн т до 15,5 млн т.

Падіння цін на українську сою відбувається на тлі збирання рекордного врожаю сої в США та падіння цін на світовому ринку. Особливо тисне на ринок повна відмова Китаю купувати американську сою.За прогнозами агроаналітиків, у 2018/19 МР Україна зможе переробити рекордний обсяг сої на рівні щонайменше 1,5 млн т в порівнянні з 1,25 млн т у минулому році. Однак при цьому залишиться ще 3-3,5 млн т сої, які зазвичай експортувалися з країни, а цього року можуть і не знайти покупця.

За матеріалами GrainTrade

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram