Цього тижня садівники почали продавати оптові партії десертних яблук по $ 0,10 за кг і нижче, хоча ще минулого тижня ціни не опускались нижче $ 0,12-0,14 за кг. Здебільшого на таке  зниження ціни йдуть садівники, що не мають сховищ і не можуть зберігати товар. Це неймовірно низька ціна, особливо якщо порівняти з минулим роком, коли навіть за падалицю для промислової переробки давали від $ 0,20 за кг і більше. Повідомляє видання EastFruit.com.


На думку аналітиків, до кінця тижня середня ціна на яблуко в Україні може досягти рівня цін в Молдові, де яблука були найдешевшими. Водночас, як зазначають трейдери, при зацікавленості з боку покупця, фермери готові додатково знижувати і без того рекордно низьку ціну на яблуко. Таким чином деяким перекупникам вдається дрібним оптом скуповувати партії яблука по $ 0,08-0,09 за кг, що безумовно є вигідним.

Зниження цін спровокувало зацікавленість покупців, однак на експортному ринку перспективи не дуже втішні, адже всі сусідні країни мають надлишок яблука на ринку, а експорт яблука в країни ЄС, Близького Сходу або Азії вимагає значних обсягів однорідної за якістю продукції перспективних сортів, що пройшла оптичне сортування. На жаль, такої продукції на ринку дуже мало, а її власники не мають великих проблем з її реалізацією.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram