Наповненістю Державного земельного кадастру доволі часто спекулюють популісти, але насправді цей фактор має доволі опосередкований зв’язок із можливістю скасування мораторію та ринком землі. Про це заявив Олександр Колотілін, виконувач обов’язків Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, під час CADASTRE CAMP 2018, повідомляє GrowHow.in.ua • [Як вирощувати].

За його словами, поточний рівень наповненості Держкадастру є достатнім, щоб обслуговувати активний ринок оренди в Україні, тож із купівлею-продажем, де застосовується аналогічний алгоритм, також не виникне проблем.

— У частині приватних земель сільськогосподарського призначення, а це 27 млн га, наповненість Державного земельного кадастру близька до 100%, тобто жодних пробілів у даних немає. Загалом до земельного кадастру внесено дані про 77% території України. Решту 23% формують землі оборони, лісового господарства, водного фонду, землі державних підприємств, які також поступово інвентаризуються, — повідомив пан Колотілін.


Також Олександр Колотілін запевнив, що Державний земельний кадастр на сьогодні є однією із найбільш захищених, технологічно розвинених систем баз даних не тільки в Україні, але і в світі. Зокрема, наголосив він, український Кадастр був третім в світі переведений на технологію Blockchaine, яка унеможливлює стороннє втручання в систему та є найбільш надійною у сфері захисту даних.

— У найближчій перспективі ми зосередимось на адміністративних вдосконаленнях системи, зокрема, синхронізації роботи з іншими відомствами — носіями масивів даних про земельні ресурси та задіяними у земельних відносинах для спрощення процедур для громадян та водночас підвищення антирейдерського захисту прав власників земельних ділянок. Також серед першочергових пріоритетів — реалізація електронних земельних аукціонів, які відбуваються на базі Земельного кадастру, — повідомив Олександр Колотілін. 

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram