Площі посівів в Україні можуть збільшитися на 30%, якщо аграрії матимуть насіння

Редакція GrowHow.in.ua   2022-12-06
Загальні площі посівів в Україні під час весняних польових робіт можуть збільшитися на 30%, якщо міжнародна спільнота підтримає аграріїв насіннєвим матеріалом. Про це зазначив заступник Міністра аграрополітики Маркіян Дмитрасевич під час круглого столу «Нагальні потреби українського агросектору для стійкості та відновлення».

Забезпечення насінням разом з забезпечення генераторами, доступом до фінансування та безперебійним експортом у Мінагрополітики відносять до ключових потреб агровиробників в умовах воєнного стану. За словами Маркіяна Дмитрасевича, опитування аграріїв показало, що вони готові сіятися. І, якщо буде міжнародна підтримка, загальні площі посівів можуть збільшитися майже на третину.

— Ми попросили наших партнерів про допомогу. І вже є перші позитивні відгуки, зокрема від ФАО, — зазначив Маркіян Дмитрасевич.

Крім того, за його словами, Мінагрополітики звернулося до всіх країн-партнерів України про допомогу в закупівлі генераторів для агросектору. Потреба в них становить 1125 одиниць. Наразі отримано підтвердження від Німеччини про надання 25 генераторів. Паралельно міністерство веде переговори з Японською агенцією з міжнародного співробітництва (JICA) та з ФАО.

— Наслідки блекауту відчули всі. В агросфері найбільше страждають тваринництво та переробка. Працюємо над тим, щоб покрити хоча б частину з потреби в 1125 генераторів, — підкреслив заступник міністра.

Дмитрасевич також зазначив, що сподівається на початок роботи Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві з наступного року. Він створить нові перспективи як для аграріїв, так і для банків.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram