У першій декаді лютого озимі культури в Україні перебували у стані зимового спокою. Погодні умови для їх перезимівлі були задовільні. Про це йдуться у декадному огляді Укргідрометеоцентру.

Як зазначили фахівці, температурні умови першої декади сприяли збереженню на полях льодяної кірки, яка утворилася у січні. На багатьох площах у Полтавській та в окремих районах Чернігівської областей залягання притертої до ґрунту льодяної кірки товщиною від 4 до 14 мм тривало упродовж трьох декад. У Сумській області — впродовж трьох-чотирьох декад, там місцями вона сягала до 20 мм. В окремих районах Харківської області відмітили утворення на полях льодяної кірки.

Читайте також: Весняні дослідження стану озимих культур і потреби в живленні – рекомендації експертів

Результи відрощування зразків зимуючих культур, які фахівці Укргідрометеоценту взяли 25 січня, підвердили задовільність умов перезимівлі. Узагальні результати відрощування на посівах озимої пшениці в окремих районах Донецької (6% зразків), Луганської (5% зразків), Сумської (20% зразків) та Харківської (14% зразків) областей виявили незначну зрідженість посівів — не більше 10% загиблих рослин, що в межах природньої зрідженості.

NB: Лише в окремих районах Херсонської та Рівненської областей відрощування показало високу зрідженість озимої пшениці — від 21 до 50%. Це слаборозвинені з осені рослини, які увійшли в зиму у фазах сходів та 3-го листка.

 

У відрощених зразках озимого ячменю, озимого жита, озимого ріпаку та багаторічних трав зрідженості не виявили.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram