Весняні дослідження стану озимих культур і потреби в живленні – рекомендації експертів

Настала пора підживлень озимих культур, а там далі не за горами й перші фунгіцидні обробки. Тож перед аграрієм уже гостро постає питання, як вибрати правильні норми азотних добрив, яких мікроелементів для повноцінного росту та розвитку потребуватиме озимина, та який фунгіцид буде доцільно застосувати. Відповіді на всі ці запитання підкажуть в «Інституті здоров’я рослин».

– Хоча озимина ще перебуває у стані спокою, аграрії вже розпочали масово готуватися до активного сезону, зазначає науковий співробітник Інституту Сергій Сальніков. Останніми днями агровиробники з усіх куточків України надсилають нам рослини озимих зернових і ріпака для різних досліджень. Активізувався також попит і на дослідження ґрунтів. Залежно від стану посівів і конкретних запитань, що цікавлять власників та агрономів господарств, ми можемо запропонувати низку весняних досліджень озимих культур, результати яких надалі стануть у пригоді для проведення комплексу агротехнічних операцій та вибору оптимальних препаратів.

До яких же досліджень передусім рекомендують вдатися в «Інституті здоров’я рослин»? По-перше, потрібно провести дослідження ґрунту на вміст легкозасвоюваних сполук азоту. Отримані дані та рекомендації фахівців Інституту допоможуть скоригувати норми внесення азотних добрив під час весняного підживлення.

По-друге, потрібно обов’язково дослідити рослинний матеріал на наявність та визначення видового спектра фітопатогенів. Це дослідження дасть можливість підібрати фунгіцидні препарати з огляду на виявлених збудників хвороб озимих культур і ступеня зараженості рослин.

Читайте також: До весняної посівної кампанії фахівці рекомендують перевірити якість насіння

Нарешті, не можна проігнорувати й потребу самих рослин у живленні,  тому, по-третє, варто провести дослідження рослинного матеріалу на нестачу макро- та мікроелементів. Отримані результати допоможуть підібрати комплексні рішення для повноцінного забезпечення рослин озимини потрібними макро- та мікроелементами з огляду на їх фізіологічні потреби в живленні.

В комплексі, підсумовує Сергій Сальніков, вище перерахований комплекс весняних досліджень дасть аграріям змогу підібрати оптимальні науково-обґрунтовані рішення для забезпечення озимих зернових і ріпака всім необхідним та створення сприятливих умов для їх росту та розвитку. А зважаючи на підвищені ціни на азотні добрива та засоби захисту рослин – ще й заощадити чималу суму на купівлі необхідних виробничих ресурсів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram