Переможці конкурсу соціальних ініціатив від БФ «МХП — Громаді» отримали 8,2 млн грн на свої проєкти

Благодійний фонд «МХП — Громаді» оголосив переможців конкурсу соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!». Конкурс тривав з 9 по 31 серпня. За цей час з 11 областей України організатори отримали майже 400 проєктів. Про це повідомив пресофіс агрохолдингу МХП.

Попередньо бюджет конкурсу становив 5 млн грн. Однак, отримавши велику кількість важливих для місцевих мешканців проєктів, організатори знайшли резервні кошти, аби замість 70 проєктів підтримати 102 ініціативи.

— Цьогоріч вектори фінансування конкурсу, як і запити громад, змінилися. Вони шукали фінансування для проєктів з підтримки переселенців, енергетичної безпеки, трансформування освітнього процесу. Ми, як національний фонд, бачимо своїм завданням підтримати такі запити. Українці об’єднуються в прагненні робити свої громади кращими й ефективнішими, допомагати тим, хто цього потребує. Це — те, що нас вирізняє і робить сильнішими. Тому ми вирішили знайти додатковий бюджет і підтримати більше проєктів, — розповіла директорка Благодійного фонду «МХП — Громаді» Тетяна Волочай.

63 із профінансованих проєктів — у в галузі освіти, охорони здоров’я, інфраструктури. 19 — спрямовані на підтримку ВПО. 11 стосуються енергетичної безпеки, 5 — культурної спадщини, 2 — реабілітації ветеранів, 2 — на інші проєкти.

Читайте також: Просторове планування територій громад: чому це важливо

Найбільше переможців у Вінницькій, Черкаській та Київській областях. Учасниками ставали як відділи міських рад, так і комунальні підприємства, школи, дитсадки, гімназії, будинки культури, селищні ради та окремі старостинські округи. Серед проєктів: ініціативи з відновлення здоров’я населення, інтеграція переселенців у громаду, благоустрій дитмайданчиків у селах і селищах, закупівля медобладнання, психологічна допомога та інші.

— З кожним роком нас радує ріст кількості учасників та якість поданих заявок. Представники громад розуміють усю дієвість такого алгоритму: розв’язувати проблеми стратегічно, з системним підходом, а не “латати окремі витрати”. Цей рік попри всі виклики не став винятком, — додала Тетяна Волочай.

Переможці отримали від 50 до 100 тис грн підтримки. Перші результати обіцяють показати до кінця цього року.

Довідково зазначимо, що всеукраїнський конкурс соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!» цьогоріч проводили вже втретє. Він є складовою частиною 6-річного соціального проєкту «Час діяти!», що реалізовується Благодійним фондом «МХП-Громаді». Головна мета конкурсу — сприяти розв’язанню конкретних проблем громад шляхом підтримки локальних громадських ініціатив.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram