Щорічно Україна збирає рекордні врожаї зернових культур, утім, досягати цього фермерам стає все важче. Кліматичні зміни посухи, які змінюються зливами, затяжні безсніжні зими ставлять перед аграріями завдання пошуку нових агротехнологій і максимально адаптивних до різних умов сортів. Одним із можливих варіантів є сорти озимої пшениці Strube, що мають високі якісні показники та унікальні властивості: високу стійкість до основних хвороб борошнистої роси, септоріозів листя і колосу, бурої іржі, фузаріозу колоса. До того ж характерна перевага сортів компанії висока стійкість до проростання «на корені» у випадку затяжних опадів у період дозрівання.

У Насіннєвій асоціації України зазначають, що попри те, що вітчизняні сорти показують себе у польовій практиці досить добре, усе більше господарів віддають перевагу саме іноземному насінню. Річ у тім, що українські фермери рівняються на якісні характеристики озимого збіжжя своїх європейських колег, обмінюються досвідом і пробують виростити такий урожай у себе. У Strube підтверджують цей тренд, розширюючи площі та географію посівів озимої пшениці свого бренду.

В умовах України озима пшениця Strube, за прийнятної агротехнології, дає врожайність 100 центнерів з гектара і більше. Цьогоріч укотре себе відмінно показали всі сорти, передусім, Акратос, Ротакс, Понтікус. Їх вирощують практично по всій Україні, і сьогодні господарі не жалкують, що вибрали озиму пшеницю цієї компанії. Пояснюють вибір просто різниця у ціні імпортного насіння легко нівелюється стійкістю до вилягання та високою пластичністю гібридів.

NB: Яка б сильна генетика не була в іноземного насіння, фермери мають не забувати про дотримання агротехнології. Якщо насіння дороге і хороше, а обробіток ґрунту, удобрення та інші операції зроблені «на трієчку», то відмінного результату врожайності годі чекати.

Компанія Strube постійно розширює свою лінійку продукції. Спеціалісти миттєво реагують на нові виклики мінливості клімату, задовольняючи потреби клієнтів у якісному насінні. Без сумніву, рослини повинні мати високу продуктивність у складних умовах. Який же сорт озимої пшениці  Strube  можна підібрати саме для ваших умов?

Акратос універсальний солдат

За високий потенціал сорту та врожайність за будь-яких умов сорт Акратос називають «універсальним солдатом на полі». Ось уже понад 10 років на українських полях він демонструє стабільно високу стійкість до хвороб і посухи, що особливо актуально останні сезони. Фермерам імпонує пластичність цього сорту, тобто висока продуктивність за мінімального удобрення та захисту. Акратос гарно почуває себе як на хорошому агрофоні, так і на помірному.

Сорт Акратос — це універсальний солдат на полі

Урожайність: за прийнятної технології може забезпечити понад 100-110 ц/га.

Оптимальна географія: добре показує себе в усіх регіонах України.

Рекомендація фахівця: Придивіться до сорту, якщо плануєте пізні строки сівби, хочете сорт із максимально виповненим зерном і гарними хлібопекарськими властивостями.

NB: Сорти селекції Strube мають високу компенсаційну здатність. Це означає, якщо навіть восени посіяли пізно і склалися несприятливі погодні умови для інтенсивного кущіння, рослини все одно можуть сформувати нормальний стеблостій. Посіви не потрібно буде пересівати, лише дати необхідну дозу азоту, захистити від хвороб, шкідників і поля дадуть високий урожай.

Саласар  стабільний результат

Якщо бажаєте мати на полі новий високоінтенсивний сорт, то варто звернути увагу на Саласар. Він є відносно низькорослим, але поряд із цим має високу інтенсивність кущіння. Серед основних переваг сорту для аграрія стійкість до вилягання та стійкість до хвороб листків і колоса.

Урожайність: до 110 ц/га

Оптимальна географія: вся територія України

Рекомендація фахівця: Саласар посухостійкий. Дуже добре реагує на підживлення азотом. Він практично завжди дає стабільний і прогнозований результат, але вирощуючи його, потрібно звернути увагу на забур’яненість посівів. Оскільки сорт низькорослий, затінення менше, тож підготовка ґрунту і боротьба з бур’янами має бути більш активною.

Понтікус хлібопекарський фаворит

Належить до трійки найкращих сортів озимини у Європі за хлібопекарськими якостями. Здатен давати високоякісне зерно, характерне для сильних пшениць. За продуктивністю не поступається провідним іноземним  фуражним сортам зерна. Може мати до 15-16% білка.

Понтікус — це один з найкращих сортів озимини у Європі за хлібопекарськими якостями

Урожайність: 90-100 ц/га.

Оптимальна географія: найбільш оптимальний для Центрального та Західного регіонів України, але непогано себе показує себе у Чернігівській і Сумській областях.

Рекомендація фахівця: сорт негативно реагує на загущення посівів: коли посів загустий, фермер ризикує отримати щільний стеблостій і рослини більше конкуруватимуть за вологу, що не дозволить сформувати хороший колос він буде слабо озерненим, рослини вилягатимуть.  

Ротакс максимальна зимостійкість

Якщо бажаєте максимальну врожайність і стійкість до від’ємних температур, то кращої озимої пшениці за Ротакс годі й шукати. У структурі посівів у Фінляндії, Швеції, Норвегії саме цей сорт є фаворитом, і тільки три роки тому він з’явився в Україні. За цей період він був випробуваний у різних регіонах. Приміром, цієї зими витримав голоморози у Харківській та Дніпропетровській областях, коли фіксували до мінус 23–26оС без снігу. Ротакс гарно показує себе і в умовах посухи та екстремально високих температур. Має дуже цікавий, новий призматичний вид колоса, і є гарно озерненим.

Урожайність: 100-110 ц/га.

Оптимальна географія: рекомендований для всіх зон вирощування. Можливо, трохи гірше виглядатиме на Півдні у Херсонській та Миколаївській областях, але за умов поливу легко дає 120 ц/га і більше.

Рекомендація фахівця: потрібно бути уважними до строків сівби: цього року в період достигання була висока температура на полях до +40оС, тож у низці областей сорт попав під «запал» зерна, що відбилося на показниках урожайності. Але навіть за таких несприятливих умов показав 70 ц/га.

NB: Якісне насіння не може бути дуже дешевим. Якщо ціна насіння низька, то ймовірно якийсь елемент селекції в дослідженнях було нівельовано, а підготовку спрощено. Це неминуче вплине і на польовий результат.

Румор ранній урожай

Румор найчастіше рекомендують господарям, які хочуть сіяти високоврожайний сорт із середньораннім строком дозрівання. У середньому він достигає на 7-10 днів раніше за інші сорти, наприклад, за сорт Ротакс. Завдяки ранньостиглості він «проскакує» посуху і може дати вищу масу тисячі зерен.

Румор — середньоранній високоврожайний сорт

Урожайність: в умовах України дає результат 90-100 ц/га. Цього сезону у Вінницькій області та під Кам’янець-Подільським збирали приблизно по 100 ц/га.

Оптимальна географія: рекомендований для всіх зон вирощування, непогано показує себе навіть на Півдні України. Якість зерна другий і третій клас.

Рекомендація фахівця: за інтенсивної технології рекомендовано застосовувати регулятори росту.

NB: Практично всі сорти озимої пшениці Strube безості, і це дає фермерам свої переваги. У разі затяжних дощів і намокання збіжжя, колос остистих сортів осипається, і якщо зерно слабко тримається у колосі, то шкідники практично повністю пошкоджують рослину. Також до переваг можна додати, що безості сорти стійкіші до проростання «на корені», якщо йдуть дощі у період збирання урожаю.

Платін  оптимальна продуктивність

Це сорт інтенсивного типу, що завжди формує стабільну врожайність і гарантує хороший налив зерна, навіть у посушливий період.

Урожайність: має оптимальну продуктивність і врожайність орієнтовно 100 ц/га.

Оптимальна географія: рекомендований для зон Лісостепу та Полісся.

Рекомендація фахівця: Серед характеристик сорту Платин варто виокремити високий вміст сирого протеїну. Виробники вибирають його за високі показники виходу борошна та об’ємного виходу хліба. Кількість насіння в колосі становить 46 штук, а кількість колосків на метр квадратний 600. Можна сіяти після кукурудзи на зерно, яку рано збирають, і після цукрового буряку чи ріпаку. Для того, аби отримати добрий урожай цього сорту, потрібно забезпечити оптимальну систему удобрення наявність фосфору та калію, тільки тоді результат відверто радуватиме господаря.

Довідка:
Компанія Strube  це німецько-французьке інноваційне підприємство, яке займається селекцією та насінництвом рослин з використанням власного генетичного ресурсу. Починаючи з 1877 року, уже в п’ятому поколінні, компанія Strube селекціонує гібриди цукрового буряку, зернових культур і соняшнику. У дослідницькому центрі «Штрубе Резерч» створюють нові сорти та гібриди, закладаючи в них характеристики, що відповідають індивідуальним умовам вирощування. Найсучасніші наукові напрацювання селекціонерів випробовують на практиці.
Міжнародна мережа партнерства забезпечує можливість для створення різних видів спільного співробітництва: від селекції до збуту продукції. Селекційна робота орієнтована на потреби клієнтів: для різних регіонів, кліматичних умов, із максимальною адаптивністю, стійкістю проти хвороб і стресів. Strube всебічно досліджує культури та створює умови для їх високої врожайності від появи сорту до впровадження у виробництво проходить 10 років. Досягнення максимальної врожайності зерна, максимального виходу цукру й олії полягає в особливих умовах вирощування, завдяки використанням високопродуктивних сортів і гібридів селекції Strubе.
Компанія має власні представництва у 35-ти країнах світу. Головний офіс розташований у Зеллінгені (Німеччина).

Перейти на сайт компанії в Україні можна за посиланням.

Ірина ГЛОТОВА

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram