Огляд тижневої ситуації на плодоовочевому ринку

Цього тижня на ринку плодоовочевої продукції України відбулись суттєві зміни цінової ситуації. Зокрема, знизились ціни на коренеплоди, картоплю та огірки. Про це повідомили аналітики проєкту «АПК-Інформ: овочі та фрукти».

Головним чинником зменшення цін на буряк та моркву стали погодні умови, адже після припинення дощів, фермери змогли продовжити активний збір врожаю коренеплодів. Це призвело до суттєвого збільшення пропозиції цієї продукції на ринку.

У сегменті картоплі продавці активно поступалися у ціні на продукцію середньої та низької якості. Її, до слова, продовж тижня на внутрішньому ринку було ще досить багато.

Як зазначили аналітики, з цієї ж причини, з якої тижнем раніше на українському ринку дешевшали тепличні помілори цього тижня почали дешевшати й тепличні огірки. За словами операторів ринку, в Україну почали надходити нові партії імпортних огірків з Румунії та Польщі. Цінники на імпортну продукцію були дещо нижчими, аніж на огірки з місцевих комбінатів, а якість останніх ввезених партій імпортної продукції повністю задовольняла покупців. Українські виробники зважуючи на ці обставини також переглянули свою позицію й зменшили раніше встановлені ціни в цьому сегментні.

За прогнозами аналітиків проєкту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» передумов для зростання цін на коренеплоди найближчим часом немає. Цінники на картоплю, на думку експертів, можуть зрости лише на продукцію високої якості. Водночас, найближчими тижнями, поки буде продовжуватись активна збиральна кампанія, на внутрішньому ринку буде переважати пропозиція картоплі середньої та низької якості, ціни на яку навряд чи підуть вгору.

Щодо тепличних огірків, то ціна на них на українському ринку в подальшому буде повністю залежати від постачання з Туреччини. Саме звідти у осінні та зимні місяці щорічно в Україну потрапляє близько 90% усіх тепличних овочів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram