В Україні офіційно створено Державне агентство з меліорації та рибного господарства. Відповідне рішення опубліковане на сайті Кабінету Міністрів. Агентство підпорядковуватиметься Мініагрополітики. Про це йдеться на інформаційно-аналітичному портал АПК України.

Я щасливий повідомити, що на 30-му році незалежності меліоративні системи в країні відроджується – рішенням уряду створено Державне агентство з меліорації. Я вбачаю у відновленні зрошення та дренажу ключовий інструмент розвитку аграрного сектору економіки та нарощування експортного потенціалу України, мінімізації впливу клімату на процеси соціально-економічного розвитку регіонів сказав Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Збереження та відтворення родючості ґрунтів, відновлення та збільшення площ зрошуваних земель та дренажних систем, стимулювання механізму державно-приватного партнерства, створення передумов для підвищення конкурентоспроможності національного сільськогосподарського виробництва на світовому ринку, поліпшення якості надання послуг і прозорості формування тарифів, модернізація та відновлення  меліоративних  систем – це основні задекларовані завдання, які стоять перед новоствореним агентством.

Окремі механізми реалізації завдань вже напрацьовують, зокрема,  до першого читання готовий законопроєкт про об’єднання водокористувачів. Також, за словами Лещенка, планують розширення меліоративних систем через проєкти приватного і державного фінансування.

Зазначимо, що про необхідність відродити та інтегрувати повноцінну меліорацію в аграрну політику країни Роман Лещенко неодноразово згадував після того, як очолив Міністерство аграрної політики та продовольства. Зараз відновлення меліоративної галузі Міністр називає національним проєктом до 2024 року.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram