На ринку соняшнику в Україні неприємний сюрприз. Наприкінці сезону несподівано з’ясувалося, що нікому не потрібний дорогий соняшник, і майже всі переробники зупинили його закупівлю, оскільки не можуть реалізувати запаси соняшникової олії за високою ціною. Внаслідок цього у травні закупівельні ціни на соняшник з доставкою на завод обвалилися на 20-25% до 20000-20500 грн/т. Якщо попит на соняшникову олію не відновиться, то ціни можуть знизитися до 18000-19000 грн/т. Про це повідомляють аналітики GrainTrade.

Наприкінці сезону у виробників залишилися незначні запаси соняшника, а переробники мають великі запаси нереалізованої соняшникової олії, тому лише після її реалізації зможуть продовжити закупівлю соняшника, коли зрозуміють, яку найвищу ціну за нього можна платити, щоб мати додатню маржу переробки. При цьому більшість заводів планують спочатку провести переробку ріпаку нового врожаю, і тільки після цього почати переробку соняшника старого та нового врожаю.

Ціни пропозицій української соняшникової олії з поставкою у червні – липні знизилися до 1450-1480 $/т FOB, проте ціни попиту не декларуються, хоча окремі покупці озвучують рівень 1270-1300 $/т FOB. Найбільший попит покупців спостерігається на поставки олії з нового врожаю, ціни на які складають 1150-1200 $/т FOB.

Вже протягом тижня попит на олію може посилитися завдяки покращенню ситуації з короновірусом в Індії. Можливо, це зупинить падіння цін на соняшник, особливо з огляду на те, що ціни на ріпак нового врожаю в порту залишаються на високому рівні 600-630 $/т.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram