Нові критерії Мінфіну щодо блокування податкових накладних не вирішують проблем бізнесу — нардепка

Редакція GrowHow.in.ua   2022-11-29
Податковий комітет відхилив правки народної депутатки Ніни Южаніної до законопроєкту №8079. Про це вона повідомила на своїй сторінці у Фейсбуці.

Правки були спрямовані на скасування блокування податкових накладних на період війни. Водночас, Міністерство фінансів запропонувало зміни до порядку блокування ПН/РК.

Як повідомив 911, зміни розмістили на сайті відомства для надання зауважень та пропозицій впродовж 30 днів. Нардепка Ніна Южаніна розкритикувала проєкт Мінфіну. Зокрема, вона зазначила, що питання викликає пункт про продовження операційного дня, на який припадає граничний термін реєстрації ПН/РК з 0.00 до 24.00 год.

— Зараз кожен на своєму місці працює тоді, коли для цього є можливість, чи щойно з’являється така можливість. І податкова не виняток. Не зрозуміло, чому продовження операційного дня має стосуватися тільки граничного терміну, — зазначина Ніна Южаніна.

У своїх правках депутатка пропонувала здійснювати реєстрацію ПН/РК щоденно з 8.00 год. до 22.00 год. замість діючої норми 8.00-18.00 год.

Сумніви викликає і виключення з моніторингу ПН/РК, у яких зазначено обсяг постачання на суму до 5 тис. грн (сума ПДВ — 1000 грн), якщо обсяг операцій в поточному місяці не перевищує 500 тис. грн. Йдеться про безумовну реєстрацію таких накладних, яка б мала захистити малий бізнес. Однак, Ніна Южаніна вважає, що це натомість дасть змогу “схемникам” дробити суми ПН/РК. Чесному ж бізнесу до відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків (СМКОР) має бути взагалі байдуже.

NB: Депутатка вважає доцільним на час дії воєнного стану та 6 місяців після його завершення процедури СМКОР здійснювати без фактичного зупинення реєстрації ПН/РК, тобто без їх блокування.

Ще одна пропозиція Мінфіну — запровадити разову автоматичну реєстрацію ПН/РК, які були зупинені з 14 жовтня до дати набрання чинності запропонованими змінами до постанови 1165, якщо такі ПН/РК відображені в таблицях як прийняті.

Ніна Южаніна вважає, що таким чином податкова виправляє власні помилки. Натомість вона пропонувала, щоб такі ПН/РК були зареєстовані впродовж 5 календарних днів після прийняття відповідних змін незалежно від прийнятого ДПС рішення.

— На жаль, жодну з моїх пропозицій щодо припинення блокування ПН/РК не було підтримано… Не припиняю дивуватися викривленому трактуванню окремих моїх поправок. Наприклад, головної, якою я пропоную не застосовувати фактичне зупинення реєстрації ПН/РК протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому його буде припинено або скасовано. У комітеті її розцінили так, ніби я пропоную перевіряти кожного платника, ледь не терор для бізнесу хочу влаштувати. Якраз терор — це те знущання з бізнесу, яке зараз, під час війни, влаштовує податкова. А ті, хто дозволяє цьому безкарно відбуватися, є співучасниками, як і ті, хто голосує проти свавілля ДПС, — зазначила Ніна Южаніна.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram