Агросектор це один з найпотужніших драйверів української економіки, який закладає фундамент для збільшення експортного виторгу та зростання ВВП. Так вважає підприємець, автор YouTube-каналу “Бегущий банкир” Андрій Оністрат.

В одному з відео на своєму каналі він зазначив, що сільське господарство України сьогодні має особливо великий вплив на економіку і якщо економічні акценти спрямувати на аграрний сектор, то цей вплив зросте ще більше.

Зараз розпал жнив і є усі передумови говорити про рекордний урожай зернових і олійних культур цього року. Минулоріч українські аграрії загалом зібрали 82 млн тонн, цьогоріч прогнозовано буде 102 млн тонн зернових та олійних. 80% цієї продукції підуть за кордон. В грошовому еквіваленті це орієнтовно +30% до експортного виторгу, зазначив Андрій Оністрат.

Окрім очевидних економічних переваг від збільшення обсягу грошей в країні, підприємець виділяє психологічно-ментальний аспект. Йдеться про орієнтовно 40 тисяч фермерів і 200-300 тисяч людей, які зайняті у сільському господарстві України. Отримуючи щороку більшу фінансову вигоду від своєї роботи, вони змінюють підхід до витрачання грошей. Оністрат вважає, що відчуття поліпшення стимулює до інвестицій у власну діяльність.

Зрозумівши, що сьогодні краще, аніж вчора, люди починають думати, що купити сьогодні, щоб завтра було ще краще. Так, вкладають кошти, наприклад, у технології. Технології ж дають змогу збільшити вигоду від діяльності, вважає підприємець.

На його думку, нарощення експортної торгівлі продуктами сільського господарства також тягне за собою поліпшення сальдо торгового балансу, збільшення пропозиції долара, відтак і зменшення факторів, які впливають на девальвацію гривні. Якщо прогноз урожаю цього року справдиться, то Андрій Оністрат вважає, що ВВП зросте на 5%.

Наталія ГІРБА

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram