Найближчими тижнями в Україні почне дорожчати картопля — аналітики

Найближчими тижнями може кардинально змінитися ситуація на ринку картоплі в Україні. За прогнозами аналітиків проєкту «АПК-Інформ: овочі та фрукти», ціни на неї знижуватимуться тільки до певної межі — поки виробники реалізують неякісну картоплю.

Впродовж минулого тижня картопля в Україні дешевшала, адже пропозиція на ринку досить велика. За дананими аналітикиів, головною метою продавців було якомога скоріше реалізувати наявні обсяги картоплі, бо якість більшості запропонованої продукції доволі низька. Це провокувало населення робити зимові запаси картоплі, навіть попри її низку якість.

На думку експертів ці рішення моужть бути хибними, оскільки запаси неякісної картоплі не зберігатимуться довго. Збір картоплі минулого тижня супроводжувався дощами і високою вологістю ґрунту. Збіраний в таких умовах урожай, якщо ще й на додачу не оброблений достатньою кількістю ЗЗР, навряд чи збережеться у належній якості хоча б до кінця першої половини поточного сезону.

Аналітики вважають, що коли продавці завершать реалізацію неякісної картоплі, вона з високою ймовірністю почне дорожчати.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram