Науковці виявили ряд кіберзагроз для світового агросектора, контрольованих урядами росії, Китаю, Північної Кореї та Ірану

Науковці канадської університетської лабораторії Гуельфа, яка займається кіберзагрозами в сільському господарстві, попередили про дуже низький рівень кібербезпеки у світовому сільському господарстві.

У найновішому звіті працівників лабораторії, опублікованому у науковому журналі Applied Sciences, зазначено, що рівень кібербезпеки в сільському господарстві мінімальний або взагалі відсутній. При цьому сектор дедалі активніше використовує ІТ-обладнання, сенсорні мережі та комп’ютерну техніку. Така ситуація, на думку науковців, робить галузь особливо вразливою.

У звіті наголосили, що серед найпоширеніших загроз — блокування комп’ютерної системи фермера та викрадення даних. У першому випадку часто хакери вимагають викуп за роблокування. У другому — може йтися про різні дані, навіть незначні на перший погляд. Наприклад, температуру у теплиці чи інформацію про час годування тварин. Однак таке втручання може призвести до збоїв у роботі господарства з серйозними наслідками.

— Будь-який збій в інфраструктурі може порушити мережу поставок і вплинути на продовольчу безпеку, — пояснив керівник лабораторії д-р Алі Дегантанха, звернувши увагу на поточну ситуацію в Україні.

Окрім цього науковці відмітили інший тип загрози, який зараз активно зростає — від «підтримуваних іноземними урядами хакерів, метою яких є зрив роботи чи отримання контролю над мережами». Фахівці виявили такі кіберзагрози для сільського господарства переважно з боку Китаю, росії, Північної Кореї та Ірану.

Читайте також: Увага світу до українського зерна може мотивувати кіберзлочинців до атак на український агросектор — експерт

Вчені наголосили, що аграрії у всьому світі повинні бульше уваги приділяти цифровій безпеці та захисту даних. Особливо у сучасних умовах загроз продовольчій безпеці.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram