Івано-Франківська міськрада дотуватиме розвиток агросектору у громаді

Депутати Івано-Франківської міської ради прийняли Програму розвитку сільського господарства громади, яка передбачає дотації на розвиток сільського господарства. Про це повідомила пресслужба міськради Івано-Франківська.

У ході територіальної реформи, до Івано-Франківської громади додались великі території — 18 сіл з потенціалом трудових ресурсів, сприятливим кліматом та вигідним географічним розташуванням для фермерства. Метою цієї програми вважають заохочення мешканців громади займатись власною аграрною справою.

Програма почне діяти у п’яти напрямах:

  • відшкодування до 50% (але не більше 100 тис. грн) вартості придбаної на племгосподарствах великої рогатої худоби;
  • відшкодування до 50% (але не більше 200 тис. грн) за придбання посівного матеріалу, включно з плодово-ягідними саджанцями;
  • відшкодування власникам бджолосімей до 50% понесених витрат внаслідок проведених досліджень при випадках підтвердження фактів отруєння бджіл;
  • відшкодування до 30% витрат на спорудження модульних теплиць (але не більше 500 тис. грн);
  • часткова компенсація встановлення систем крапельного зрошення після завершення монтажних робіт — 50% витрат.

Читайте також: Просторове планування територій громад: чому це важливо

За словами директора департаменту комунальних ресурсів та сільського господарства Івано-Франківської міськради Миколи Вітенка, за основу брали загальнодержавні програми. Однак, більше акцентували на трудомістких виробництвах, які потребують більших людських ресурсів.

— Сільське господарство зараз дуже важливе — це і продукти харчування і робочі місця. Та, на жаль, все менше людей тримають корів чи займаються ягідництвом. Тому прийняли рішення — будемо давати кошти, — відзначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Діяти програма почне з 1 січня наступного року. Однак загальний бюджет поки невідомий — його депутати міськради повинні закласти у загальному міському бюджеті на наступний рік. Після цього виконавчий комітет затвердить порядок подання документів для участі у програмі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram