Увага світу до українського зерна може мотивувати кіберзлочинців до атак на український агросектор — експерт

Технологічна компанія Cisco Talos Intelligence Group попередила, що українське сільськогосподарське виробництво дуже вразливе до кібератак. Про це повідомила агенція Euronews.

Свій висновок експерти зробили враховуючи низьку толерантність українського агросектора до простоїв, недостатній кіберзахист і далекосяжні наслідки збоїв. Старший стратег безпеки в Cisco Джо Маршалл вважає, що до кібератак на український агросектор злоумисників мотивують залежність України та світу від українського зерна та увага світових ЗМІ до нього. Експерт зазначив, що найбільш ймовірними формами кібератак можуть бути програми-вимагачі коштів та програми, які крадуть дані.

Федеральне бюро розслідувань США (ФБР) ще у квітні оприлюднило попередження про можливі активні хакерські атаки на агропродовольчі підприємства України. У Cisco підкреслили, що масштабних атак конкретно на сільськогосподарський сектор України ще не було. Однак вразливість і недостатній кіберзахист потенційно створюють можливості для зловмисників.

— Кібератаки можуть вплинути на врожайність підприємств, які стають їх жертвами. Особливо, якщо вони відбуваються у критично важливі для господарської діяльності періоди. Наприклад, нездатність посадити чи зібрати культуру тоді, коли це критично важливо, може мати згубний вплив на врожайність. Так само як і нездатність провести підживлення чи інші важливі роботи. У глобальному масштабі це може порушити ланцюг постачання продовольства, — зазначив Джо Маршалл.

Водночас він додав, що Україна значно зросла у своєму потенціалі кіберзахисту та продовжує робити героїчні вчинки, щоб зберегти країну в безпеці. Створення ефективних способів кіберзахисту він вважає цілком посильним для України завданням.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram