Нещодавно вінницьке сільгосппідприємство «Органік-Д» оформило аграрну розписку, яка посприяє йому у вирощуванні моркви. Її особливість полягає в тому, що вперше цей інструмент кредитування використовується для отримання послуг. Зокрема, у цьому випадку їх надає агрохімічна лабораторія Prime Lab Tech (PLT).

«Органік-Д» — молоде господарство. Воно створене лише торік і належить до розряду малоземельних: обробляє близько 100 гектарів. Переважно це орендовані землі. Спеціалізуватися вирішило на вирощуванні коренеплодів — моркви та буряку.
— Основну увагу приділяємо моркві, — зазначив директор сільгосппідприємства Вадим Кричковський. — Ні для кого не секрет, що це високорентабельна культура. Якщо при її вирощуванні дотримано всіх необхідних технологій, вона дає хороший врожай. До того ж у нас є побудоване овочесховище на 3 тис. тонн коренеплодів. Тому ми оформили аграрну розписку саме під моркву, оскільки впевнені в її виконанні.

На думку керівника сільгосппідприємства, для цього є всі підстави. На безполивних землях він очікує хорошого врожаю моркви: передбачається, що з кожного гектару її зберуть близько 40 тонн.

Втім, «Органік-Д» робить ставку не лише на високі врожаї, але й на якість продукції. Тут ретельно вивчають можливості органічного землеробства і те, наскільки воно може бути застосоване для цього господарства. В якості експерименту 20% всієї продукції вирощується за екологічно чистою технологією.

— Ми використовуємо багато органічних добрив та біопрепаратів, — розповів Вадим Кричковський. — Ця технологія більш витратна і вимагає постійного контролю за станом ґрунту і за тим, як на нього впливають добрива.


Займатися точним землеробством «Органік-Д» допомагає лабораторія Prime Lab Tech. Партнерські стосунки між ними встановилися з початку нинішнього року.

— Без лабораторії ми не можемо обійтися, — наголосив директор сільгосппідприємства. — Для контролю за якістю ґрунту з кожної ділянки необхідно кілька разів робити відбори зразків лише впродовж одного року. Це дозволить побачити динаміку поліпшення чи погіршення якості землі. Саме такі послуги нам і надає PLT. І саме тому ми були зацікавлені оформити нашу співпрацю через аграрну розписку.

За матеріалами Національного прес-клубу «Українська перспектива»

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram