На тлі зменшення ескалації на україно-російському кордоні, у світі різко знизились ціни на нафту, пшеницю та інші товари. Про це повідомив GrainTrade. Також на ціноутворення вплинули новини про вільний прохід торговельних суден до чорноморських портів України.

Так, ф’ючерси на пшеницю опустилися на 1,5-2,8%. Зокрема, березневі ф’ючерси на чорноморську пшеницю в Чикаго вчора впали на $4,75/т, втративши за два дні 2,2%. Березневі ф’ючерси на європейську пшеницю на паризькій Euronext впали на €7,25/т, повністю втративши спекулятивне зростання двох попередніх сесій.

Нагадаємо, раніше ми писали, що аналітики очікують, що вже цього тижня нафта коштуватиме більше $100/барель, якщо напруга між Україною та Росією не зменшиться.

У США ціни на пшеницю також знизилися на тлі низьких темпів експорту та зменшення політичної напруги в Європі:

  • на 2,5% або $7,07/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго;
  • на 2,9% або $8,27/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті;
  • на 1,3% або $4,78 /т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

Щодо нафти, то після досягнення в понеділок 8-річного максимуму $96,5/барель, вчора квітневі ф’ючерси на нафту Brent на лондонській ICE Futures впали на 3,2% до $93,5/барель. Березневі ф’ючерси на нафту WTI на нью-йоркській електронній товарній біржі (NYMEX) знизилися на 3,5% до $92,27/барель.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram