Міністерство юстиції зареєструвало наказ Мінекономіки, який затверджує низку розпорядчих документів з метою підвищення ефективності діяльності органів державного контролю у сфері законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин. Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки.

За словами заступника Міністра економіки України Торгового представника України Тараса Качки, новий інструмент дає змогу розмежувати загальні та специфічні гігієнічні вимоги до операторів ринку і до харчових продуктів.

Це гарантуватиме дотримання прав та законних інтересів підприємців, підвищить рівень захисту здоров’я споживачів. Крім того, буде забезпечено об’єктивність, прозорість та неупередженість здійснення державного контролю, зазначив Тарас Качка.

Наказ Мінекономіки, зокрема, приводить процедури заходів державного контролю до вимог європейського законодавства. Також документ забезпечує принцип пріоритетності безпеки життя і здоров’я людини перед будь-якими іншими інтересами та цілями у сфері господарської діяльності.

Так, документ затвердив уніфікацію актів державного контролю:

  • у частині загальних гігієнічних вимог;

  • спеціальних гігієнічних вимог до окремих харчових продуктів тваринного походження (молока та молочних продуктів, м’яса птиці);

  • гігієнічних вимог до виробництва та обігу харчових продуктів на потужностях, розташованих у закладах загальної середньої освіти;

  • вимог до тверджень про поживну цінність харчових продуктів та тверджень про користь для здоров’я харчових продуктів;

  • спеціальних вимог до маркування харчових продуктів.

Окрім цього затверджено форму акта, складеного за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного контролю (інспектування) щодо дотримання операторами ринку вимог законодавства про корми.

NB: Також Держпродспоживслужба затвердила уніфіковані зразки посвідчення (направлення) на проведення заходу державного контролю, припису про усунення порушень вимог законодавства та інших розпорядчих документів.

У Мінекономіки наголосили, що наказ №143-22 набирає чинності з дня його офіційного опублікування та скасовує наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 08 серпня 2019 року №447.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram